საშემოდგომო პირველობა ტრეკზე

მიმდინარე წლის 12-13 ოქტომბერს ტარდება საქართველოს საშემოდგომო პირველობა ტრეკზე ველორბოლაში
სტარტი 11:00 სთ-ზე

alt

მსგავსი სტატიები

2019 წლის 25-26 ოქტომბერს ტარდება საქართველოს საშემოდგომო პირველობა საგზატკეცილო ველოსპორტში
25 ოქტომბერს ინდივიდუალური რბოლა 11:00 მუხრანი-ახალგორი-მუხრანი
26 ოქტომბერი აღმართის დაძლევა (პროლოგი) 11:00 მამკოდა-ცხვარიჭამია

alt
22 სექტემბერს გაიმართა ველომსვლელობა ავტომობილის გარეშე
საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, ევროპის მობილობის კვირეულისა და
„სუფთა ჰაერისთვის’’ კამპანიის ფარგლებში.
მსვლელობაში ჩართული იყო საქართველოს ველოსპორტის ეროვნული
ფედერაცია.
ფედერაციის სახელით გვინდა მადლობა ვუთხრათ საქართველოს ალიანსს
უსაფრთხო გზებისათვის ამ მსვლელობის ორგანიზებისათვის, ასევე ყველა
პარტნიორ ორგანიზაციას და პირადად არჩილ თალაკვაძეს გვერდში
დგომისათვის.
22 სექტემბერს გაიმართა ველომსვლელობა ავტომობილის გარეშე საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, ევროპის მობილობის კვირეულისა და „სუფთა ჰაერისთვის’’ კამპანიის ფარგლებში.
მსვლელობაში ჩართული იყო საქართველოს ველოსპორტის ეროვნული ფედერაცია.
ფედერაციის სახელით გვინდა მადლობა ვუთხრათ საქართველოს ალიანსს უსაფრთხო გზებისათვის ამ მსვლელობის ორგანიზებისათვის, ასევე ყველა პარტნიორ ორგანიზაციას და პირადად არჩილ თალაკვაძეს გვერდში დგომისათვის.

alt

alt
alt
alt
alt
საქართველოს იუნიორების ეროვნული ნაკრები იმყოფებოდა პოლონეთში, სადაც
მონაწილეობა მიიღეს საერთაშორისო შეჯიბრებებში.
ქ. ზამოშჩში 11-12 მაისს ჩატარდა საერთაშორისო შეჯიბრება ჯგუფურ
რბოლაში, სადაც 1 და 2 ადგილი დაიკავეს საქართველოს წარმომადგენლებმა
- საბა როსტიაშვილმა და ავთანდილ ფირანიშვილმა შესაბამისად.

17-19 მაისს ქ. ჩესტოხოვოში ჩატარდა ასევე საერთაშორისო შეჯიბრება
საქართველოს იუნიორების ეროვნული ნაკრები იმყოფებოდა პოლონეთში, სადაც მონაწილეობა მიიღეს საერთაშორისო შეჯიბრებებში.
ქ. ზამოშჩში 11-12 მაისს ჩატარდა საერთაშორისო შეჯიბრება ჯგუფურ რბოლაში, სადაც 1 და 2 ადგილი დაიკავეს საქართველოს წარმომადგენლებმა - საბა როსტიაშვილმა და ავთანდილ ფირანიშვილმა შესაბამისად.

17-19 მაისს ქ. ჩესტოხოვოში ჩატარდა ასევე საერთაშორისო შეჯიბრება "SZLAKAMI JURY";
პროლოგი - 1 ადგილი თორნიკე ხაბაზი;
alt
1 ეტაპი, ინდივიდუალური რბოლა 8,4 კმ - 1 ადგილი თორნიკე ხაბაზი, 2 ადგილი ავთანდილ ფირანიშვილი;
alt
2 ეტაპი, ჯგუფური რბოლა 84 კმ - 1 ადგილი ავთანდილ ფირანიშვილი;
alt
3 ეტაპი - ჯგუფური რბოლა 104 კმ, 2 ადგილი საბა როსტიაშვილი;
alt

გენერალურ ჩათვლაში 1 ადგილი დაიკავა თორნიკე ხაბაზმა, ხოლო 2 ადგილი ავთანდილ ფირანიშვილმა;
alt

გუნდურ ჩათვლაში საქართველოს ნაკრებმა დაიკავა 1 ადგილი და დასახელებული იქნა შეჯიბრების საუკეთესო გუნდად.

alt